7 ushqimet të cilat sjellin shkëlqimin tek lëkura juaj - Bota Sot
7 ushqimet të cilat sjellin shkëlqimin tek lëkura juaj

Ushqime

7 ushqimet të cilat sjellin shkëlqimin tek lëkura juaj

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 19:36
Ilustrim

Ushqyerja e mirë sjell si rezultat një lëkurë të mirë që reflekton shëndet dhe shkëlqim. Sot ju sjellim 7 llojet e ushqimeve, të cilat duhet t’i përfshini më shumë në dietën tuaj të përditshme për të pasur një lëkurë sa më të shëndetshme:

Boronicat

Përmbajnë flavonoide, i japin ngjyrë të bukur lëkurës.

Salmoni

Përmban acide yndyrore omega-3, lufton poret e lëkurës, shenjat dhe e bën lëkurën të shkëlqejë.

Domate

Falë elementit likopen që përmban, i japin ngjyrë të bukur lëkurës suaj. Është gjithashtu një antioksidant i mirë.

Bajamet

Përmbajnë vitaminë E dhe e mbrojnë lëkurën nga rrezet e dëmshme ultraviolet.

Spinaqi

I pasur me antioksidantë, vitamina B,C,A, minerale dhe omega-3, të cilat parandalojnë plakjen.

Arrat

Vitamina E që përmbajnë, përmirëson shëndetin e lëkurës.

Karrotat

Karrotat përmbajnë vitamina A, C dhe ndihmojnë trupin të nxjerrë jashtë toksinat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...