Ushqimet që duhet t’i eliminoni për të pasur bark të bukur - Bota Sot
Ushqimet që duhet t’i eliminoni për të pasur bark të bukur

Ushqime

Ushqimet që duhet t’i eliminoni për të pasur bark të bukur

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 18:10
Foto ilustrim

Këto ushqime nuk kanë dobi në shëndetin tuaj.

Derisa ato mund të jenë të shpejta, të lehta dhe padyshim të shijshme, ushqimet e pjekura si keksat, kroisantët e ëmbël dhe keket janë shumë të dëmshme për yndyrën në bark.

Sheqeri rrit inflamacionin i cili është shkaku kryesor i shumë sëmundjeve autoimune si lupusi dhe artriti reumatoid, si dhe rrit rrezikun për sëmundje të zemrës dhe goditje në tru.

Largoni ushqimet me sheqer për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm, jo ​​vetëm shtimin e peshës.

Ushqimi i shpejtë si mishi i pulës së skuqur mund të jetë i shijshëm ndërsa jeni duke e ngrënë, por menjëherë fryn stomakun tuaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...