U testuan 10 vjet, më në fund dalin në shitje biskotat Nutella - Bota Sot
U testuan 10 vjet, më në fund dalin në shitje biskotat Nutella

Ushqime

U testuan 10 vjet, më në fund dalin në shitje biskotat Nutella

Më: 25 tetor 2019 Në ora: 19:02
Foto ilustrim

Pesëdhjetë e pesë vjet nga lindja e Nutella, kompania ”Ferrero” nxjerr në treg biskotat e para të mbushura me krem ​​lajthie ndër më të famshmet dhe më të dashurat në botë.

Ata janë biskotat e reja Nutella, të gatshme për t’u ulur në raftet e supermarketeve në fillim të nëntorit.

”Biskota me Nutella, kombinon brishtësinë dhe brishtësinë tipike të biskotave me shijen dhe strukturën e Nutella, e cila përfaqëson 40% të produktit. Brumi përgatitet me përbërës të zgjedhur si miell gruri dhe kallami i sheqerit’’, nënvizoi kompania ”Ferrero”.

Biskotat Nutella prodhohen në fabrikën Balvano, në provincën e Potenza, ku ”Ferrero” ka investuar mbi 120 milionë euro për një linjë prodhimi ad hoc.

Biskotat e reja u prezantuan në prill në Francë dhe qëllimi i Ferrero është që t’i tregtojë ato në të gjithë tregun europian.

Kompania bëri testime për 10 vjet para se të vendoste t’i nxirrte në shitje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat