Pesë ushqimet që duhet të hash kur je e shkatërruar emocionalisht

Ushqime

Pesë ushqimet që duhet të hash kur je e shkatërruar emocionalisht

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 06:29
Ilustrim

Të gjithë kemi ditët tona gri. Dikush na mërzit me qëllim dhe dikush e bën pa dashje. Gjendje dhe ditë të tilla me gjendje shpirtërore të pashpjegueshme, e të tmerrshme, pra pa arsye të dukshme do të kemi gjithmonë. Por, mos kini frikë!

Ju mund ta gjeni rrugën tuaj të lumturisë, mjafton ndonjëherë edhe një ushqim i zgjedhur ose një produkt që ju ngre hormonet e kënaqësisë dhe lumturisë. Këtu janë pesë prej tyre duhet thonë nutricienët në të gjithë botën. Sidomos kur jeni në gjendje tatëpjete emocionale, ato mund të jenë shpëtimi juaj!

Arrat e Brazilit

Vaj peshku

Çokollata e zezë

Bananet

Thjerrëzat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat