Salvini bojkoton “Nutella”-n, pasi zbulon se prej cilit vend i marrin lajthitë - Bota Sot
Salvini bojkoton “Nutella”-n, pasi zbulon se prej cilit vend i marrin lajthitë

Ushqime

Salvini bojkoton “Nutella”-n, pasi zbulon se prej cilit vend i marrin lajthitë

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 00:02
Mateo Salvin

Një nga markat më të njohura italiane është “Nutella”, çokokremi i famshëm me shije lajthish.

Por Mateo Salvini, drejtuesi i Lega Nord, i cili ka marrë shpeshherë vëmendjen e mediave për deklaratat e forta nacionaliste e kundër të huajve, ka disa herë foto me Nutella, për të treguar krenarinë ndaj produktit italian.

Por kohët e fundit ka ndryshuar mendje dhe ka thënë se nuk do ta konsumojë më, pasi ka zbuluar se lajthitë i kanë importuar nga Turqia, në vend që të përdorin ato italiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat