Ushqimet që ju ndihmojnë për të qenë në formë - Bota Sot
Ushqimet që ju ndihmojnë për të qenë në formë

Ushqime

Ushqimet që ju ndihmojnë për të qenë në formë

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 14:55
Foto ilustrim

Për ta mbajtur larg gripin dhe të rrisni imunitetin mund të ju ndihmoj edhe ushqimi i duhur.

Është e nevojshme që të ushqeheni në mënyrë të ekuilibruar, andaj duhet të zgjidhni ushqimet që luftojnë gripet dhe janë antioksiduese.

Disa prej këtyre ushqimeve janë:

Drithërat.

Agrumet dhe kivi.

Banania.

Arrat.

Perimet jeshile.

Hudhrat.

Peshku dhe frutat e detit.

Çokollata.

Limoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat