Ushqimet që përmirësojnë sistemin imunitar

Ushqime

Ushqimet që përmirësojnë sistemin imunitar

Më: 20 prill 2020 Në ora: 16:55
Foto ilustrim

Nëse kohët e fundit jeni ndjerë të dobët dhe keni vërejtur se jeni duke u sëmurë shumë, mund të keni një sistem imuniteti të kompromentuar.

“Daily Health Post”, e ka publikuar një listë të ushqimeve që përmisojnë dukshëm sistemin imunitar.

Më poshtë mund t’i shihni ushqimet që janë pjesë e kësa liste.

Kosi dhe probiotikët e tjerë,

Hudhra,

Tërshëra dhe elbi,

Çaji,

Embrion gruri,

Vitamina C dhe

Xhenxhefili.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat