Smoothie me dredhëza për mëngjes

Ushqime

Smoothie me dredhëza për mëngjes

Më: 7 maj 2020 Në ora: 22:13
Ilustrim

Nëse jeni i ri në përgatitjen e smoothieve, mos u shqetësoni sepse është e tejet e thjeshtë.

Një smoothie me dredhëza është e preferuara jonë për sot. Ka shije të mirë dhe është e shëndetshme.

Përbërësit

Dredhëza të ngrira – preferojmë dredhëza të ngrira në mënyrë që të mos ketë nevojë për akull

Banane – ose një banane e freskët ose e ngrirë

Kos grek – është i mbushur me proteina dhe më e ulët në kalori

Lëng portokalli – kur zgjedhni lëng portokalli për këtë recetë, rekomandojmë pa sheqer pa shtuar. 100% lëng portokalli.

Gjithë këta përbërës i përzieni mirë në blender dhe smoothie është gati.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat