Frutat që ndihmojnë më shumë për të rënë në peshë

Ushqime

Frutat që ndihmojnë më shumë për të rënë në peshë

Më: 10 maj 2020 Në ora: 12:27
Ilustrim

Kur është fjala për të rënë në peshë, ajo që hamë është po aq e rëndësishme sa edhe agjërimi. Mund të hamë shëndetshëm pa rrezikuar të shëndoshemi dhe në këtë drejtim, frutat kanë një rol të veçantë

Përgjithësisht ato kanë pak kalori dhe shumë vlera ushqimore të përkthyera në Vitamina, minerale dhe plot substanca të tjera tepër të nevojshme dhe mes tyre.

Por cilat janë ato fruta që ndihmojnë më shumë në këtë drejtim?

Mollat

Kajsitë

Avokado

Bananet

Boronica

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat