Si të fërgohen sa më mirë dhe sa më lehtë kungulleshat: Nuk thithin shumë vaj! - Bota Sot
Si të fërgohen sa më mirë dhe sa më lehtë kungulleshat: Nuk thithin shumë vaj!

Ushqime

Si të fërgohen sa më mirë dhe sa më lehtë kungulleshat: Nuk thithin shumë vaj!

Më: 31 maj 2020 Në ora: 12:28
Kungulleshat e fërguara

Nuk ka kafjall më të mirë se kungulleshat e fërguara

Nevojiten:

– 1 kungulleshë e madhe;
– 2 vezë;
– 2 lugë miell;
– 2 lugë thërrmija buke;
– vaj;
– kripë.

Përgatitja:

Kungulleshën qërojeni dhe priteni në pjesë të holla dhe qitni kripë.

Lini të qëndrojnë 30 minuta dhe kullojani lëngun.

Çdo fletë kalojeni nëpër miell, pastaj nëpër vezë dhe në fund nëpër thërrmija buke.

Fërgoni në vaj, nxirrni nga vaji dhe vendosni në salvetë letre të cilat do t’ua thithin yndyrën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat