Arra apo bajame, cila është më e shëndetshme? - Bota Sot
Arra apo bajame, cila është më e shëndetshme?

Ushqime

Arra apo bajame, cila është më e shëndetshme?

Më: 23 korrik 2020 Në ora: 15:44
Bajame, arra

Arrat (Juglans regia) dhe bajamet (Prunus dulcis) janë dy lloje të njohura të arrave që janë të mbushura me vitamina, minerale dhe yndyrna të shëndetshme për  zemrën.

Ndërsa ato mund të përdoren në mënyrë të shkëmbyeshme në receta të shumta, mund të pyesni veten nëse njëra arrë është më e mirë për ju se tjetra.

Ky artikull krahason arrat dhe bajamet, duke përfshirë ndryshimet dhe ngjashmëritë e tyre ushqyese, për të përcaktuar se cila është më e shëndetshme.

Image
Tabela

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat