Ushqimet që shkaktojnë kapsillëkun

Ushqime

Ushqimet që shkaktojnë kapsillëkun

Më: 17 tetor 2020 Në ora: 16:14
Foto Ilustrim

Një nga problemet më të zakonshme shëndetësore është kapsllëku.

Të gjithë ne të paktën një herë në jetë e kemi provuar këtë ndjenjë, që përpos që është shumë frustruese di të jetë edhe e dhimbshme.

Nëse keni probleme të tilla shpesh herë, duhet të dini se janë disa ushqime që e bëjnë edhe më keq.

Përpiquni t’i evitoni ato ose të paktën t’i konsumoni më pak.

Buka

Çokollata

Ushqimet e ngrira

Biskotat

Bananet

Mishi i kuq

Patatinat dhe patate të skuqura

Produktet e qumështit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat