Pogaçe e shpejtë

Ushqime

Pogaçe e shpejtë

Më: 24 janar 2022 Në ora: 13:12
Foto ilustrim

6 gr tharm buke

250 ml ujë të vakët

1 lugë kripë

1 lugë sheqer

2 lugë vaj

350 gr miell

Tharmin e bukës trazojeni me ujë të vakët e sheqer. Lëreni mënjanë që të fermentohet.

Ndërkohë siteni miellin dhe shtojani kripën.

Më pas në miell shtoni tharmin e fermentuar e vajin. Krijoni një topth brumi.

Brumin tëhollojeni direkt me duar në një sipërfaqe të përmillur. Më pas vendoseni në tavën e mbuluar me letër pjekjeje. Mbi pogaçe krijoni disa vrima me pirun.

Gjatë kohës që furra nxehet në 250 gradë, pogacja lihet të pushojë e mbuluar.

Më pas vendoset në furrë. Kur e shikoni që ka nisur të krijojë kore, temperaturën uleni në 180 gradë.

Pogaçja piqet derisa të skuqet mirë. Pas pjekes spërkatet pak me ujë dhe mbulohet me një pecetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat