E pini çdo ditë, por a e dini çfarë ndikimi ka në organizmin tuaj çaji i zi - Bota Sot
E pini çdo ditë, por a e dini çfarë ndikimi ka në organizmin tuaj çaji i zi

Ushqime

E pini çdo ditë, por a e dini çfarë ndikimi ka në organizmin tuaj çaji i zi

Më: 13 mars 2018 Në ora: 16:33
Foto Ilustrim

Botohen rezultatet e hulumtimit për çajin e zi.

Nëse shpesh pini çaj, ka shumë mundësi që të keni një imagjinatë shumë të harlisur, duke ju bërë një person më kreativ sesa njerëzit që e shmangin këtë pije të ngrohtë.

Një ekip psikologësh në Universitetin e Pekinit botuan rezultatet e hulumtimit që përfshinin 50 studentë në fillim të njëzetat.

Gjysma e numrit të përgjithshëm të studentëve që morën pjesë në hulumtim çdo ditë pinin nga një çaj të zi dhe pjesën tjetër të ujit të zakonshëm.

Studentët që konsumonin çaj në baza ditore, vazhdimisht shënuan vlerësimet për kreativitet në të dyja testet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test