Përfitimet shëndetësore të lajthive - Bota Sot
Përfitimet shëndetësore të lajthive

Ushqime

E mërkurë, 17 tetor 2018

Përfitimet shëndetësore të lajthive

Më: 18 maj 2018 Në ora: 07:03
Lajthi

Ato kanë shumë dobi në trupin tuaj. Jo vetëm thelbi, por edhe gjethet e trupi i saj mund të kurojnë shëndetin.

Përpos që është e mbushur me vitamina, thelbi i lajthisë preferohet edhe për organizma të dobësuar dhe për ata që janë anemikë, si dhe për gratë shtatzëna.

Prej lajthisë del një vaj eterik, i cili qetëson dhëmbin e sëmurë, thumbimet e insekteve dhe eliminon parazitët në zorrë, ndërsa nga gjethet mund të qetësohen infeksionet e zorrëve dhe diarrea.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test