Ja çfarë do gatuajmë sot - Bota Sot
Ja çfarë do gatuajmë sot

Ushqime

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Ja çfarë do gatuajmë sot

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 07:13
Ilustrim

Përbërësit:

500gr kërpudha

3 patate

2 karrota

1/2 preshi

1 gotë oriz

2 speca

2 grushta magdanoz

Krip

piper i zi

vaj

Hapat

1-Fillimishtë pastojmë të gjitha perimet, pastaj i coptojmë

2-Nxejmë vajin në një tenxhere, vendosim preshin, specat dhe kërpudhat, i fërgojmë ato derisa shohim që janë zbutur, pastaj shtojmë orizin, dhe i përziejmë derisa ato të fërgohen mirë.

3-Shtojmë 10 gota ujë të nxehtë, pastaj vendosim patatet e coptuara, e lëm të zihet derisa patatet të zbuten, shtojmë krypë che piper të zi sipas shijes

4-Pak para heqjes nga zjarri shtojmë magdanozin në të dhe e përziejmë ngadal gjellën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test