Tetë ushqimet më të këqija për celulitin - Bota Sot
Tetë ushqimet më të këqija për celulitin

Ushqime

E premte, 19 tetor 2018

Tetë ushqimet më të këqija për celulitin

Më: 31 korrik 2018 Në ora: 13:24
Ilustrim

Nuk ka dyshim se ekziston një arsye e madhe pse vazhdimisht luftojmë celulitin me ushqim.

Ky nuk është një tjetër mister i bukurisë. Disa ushqime dhe ushqyesit që përmbajnë, mund ta bëjnë celulitin më të dukshëm dhe më të fortë se sa është në të vërtetë. Duke pasur parasysh se gjenetika luan një rol të rëndësishëm në shfaqjen e celulitit, nuk ka zgjidhje universale.

Megjithatë, humbja e yndyrës së tepërt nga trupi, si dhe nxjerrja e sheqerit dhe yndyrave jo të shëndetshme ndihmon më shumë sesa mund ta imagjinoni.

Lista e ushqimeve më të këqija për celulitin:

Mishi dhe djathi i përpunuar

Pijet e gazuara dhe të ëmbla

Djathi

Pica

Sosi i sojës

Buka e bardhë

Patatinat

Pasta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test