Lëngu i Artë, Vaj ulliri me limon në mëngjes për shëndet të plotë - Bota Sot
Lëngu i Artë, Vaj ulliri me limon në mëngjes për shëndet të plotë

Ushqime

Lëngu i Artë, Vaj ulliri me limon në mëngjes për shëndet të plotë

Më: 12 gusht 2018 Në ora: 00:24
Ilustrim

Vaji I ullirit me limon është një kurë natyrale për të ulur nivelet e larta të kolesterolit në gjak.

Prej shumë vitesh njerëzit e kanë përdorur kurën natyrale me vaj ulliri dhe limon në të mirë të shëndetit dhe trupit.

Kjo kurë që konsumohet esëll në mëngjes është një alternativë shumë e mirë për të pasur një shëndet optimal.
Përfitimet E Kurës Me Vaj Ulliri Dhe Limon Për Shëndetin 

Detoksifikimi I Trupit

Përzierja mes vajit të ullirit dhe limonit është ideale për të pastruar të gjithë trupin.
Ky lëng duhet konsumuar përpara ngrënies mëngjesit që të funksionojë në mënyrë perfekte.

Mbrojtje Për Zemrën

Sipas informacioneve të AgroWeb, vaji i ullirit është i pasur me acide yndyrore që riaktivizojnë qarkullimin e brendshëm, duke eliminuar kolesterolin e keq.
Vaji i ullirit largon inflamacionin dhe e pajis trupin me vitamina.
Kundër Kolesterolit

Vaji I ullirit me limon është një kurë natyrale për të ulur nivelet e larta të kolesterolit në gjak.

Problemet Me Reumatizmën

Sekreti i suksesit të kësaj kure kundër reumatizmës qëndron tek vlerat kundër inflamacionit.
Nëse e pini këtë kurë rregullisht me stomak bosh do të përjetoni më pak dhimbje të kyçeve.

Jo më kot kjo kurë njihet si lëngu i artë.

Kundër Konstipacionit

Vaji i ullirit ka efekt laskativ sidomos kur konsumohet me stomak bosh.
Kjo kurë natyrale zgjidh problemin e konstipacionit.

Për Shëndetin E Mëlçisë

Kur organizmi mbushet me toksina falë ushqyerjes së keqe, në ndihmë vjen vaji i ullirit me lëngun e limonit.
Intoksikimi i organizmit ndikon ndjeshëm në shëndetin dhe funksionin e mëlçisë, sipas të dhënave të AgroWeb.org.
Duke e konsumuar lëngun e limonit dhe vajin e ullirit në mënyrë të rregullt do të përmirësoni shëndetin e mëlçisë.

Problemet Me Tretjen

Lëngu i limonit me vaj ulliri rekomandohet për problemet me tretjen, aciditetin në stomak e të tjerë.
Ky lëng ka efekt qetësues për problemet me stomakun sidomos kur konsumohet esëll.

Lëkura, Flokët Dhe Thonjtë

Vaji i ullirit me lëngun e limonit është një kurë ideale për njerëzit që kanë thonj të brishtë, akne dhe çrregullime të pehashit të lëkurës.
Ky lëng është i pasur me antioksidantë që luftojnë shenjat e moshës, rrudhat dhe njollat në lëkurë.
Vaji i ullirit dhe lëngu i limonit gjithashtu rekomandohen për të trajtuar zbokthin në flokë, duke e masazhuar përpara larjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...