Hani mëngjes çdo ditë - Bota Sot
Hani mëngjes çdo ditë

Ushqime

E diel, 18 nëntor 2018

Hani mëngjes çdo ditë

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 16:43
Ilustrim

Të hash një mëngjes të shëndetshëm është një mënyrë shumë e mirë për ta nisur ditën.

Nga Shkolla Mjekësore e Harvardit shpjegohen shumë arsye pse ngrënia e mëngjesit i bën mirë trupit tuaj.

Ngrënia e një mëngjesi të shëndetshëm mban nën kontroll kolesterolin, e bën trupin tuaj të përgjigjet më mirë ndaj insulinës dhe përmirëson performancën tuaj në çështje të lidhura me kujtesën.

Ngënia e mëngjesit ul mundësinë e ngrënies mes vakteve dhe mbingrënien gjatë vakteve, rrit marrjen e ushqyesve të duhur, si dhe ju ndihmon të mbani peshën nën kontroll.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test