Mjalti, shërues i shumë sëmundjeve - Bota Sot
Mjalti, shërues i shumë sëmundjeve

Ushqime

E hënë, 22 tetor 2018

Mjalti, shërues i shumë sëmundjeve

Më: 29 shtator 2018 Në ora: 23:05
Mjalti

Vlerësohet si shëruesi i më shumë se 100 sëmundjeve. Dobitë e tij janë të panumërta.

Përpos që i bën mirë shëndetit konsumimi i tij, mjalti është pra shërues i shumë sëmundjeve. Mjalti përmban proteina, ujë, energji, fibra, sheqerna dhe vitamina të ndryshme e minerale. Ai përmban minerale si hekuri, natriumi, kaliumi, fosfori, zinku dhe kalciumi. Mjalti është burim i mirë i vitaminave, që përfshijnë acidin folik, niacinën, riboflavinën, Vitaminën C dhe Vitaminën B6.

Për njerëzit që janë mbipeshë, mjalti jo vetëm që zvogëlon rrezikun e çrregullimeve kardiovaskulare, ai gjithashtu nuk rrit peshën e trupit.

Megjithatë, ndryshe nga sheqeri i rafinuar, mjalti përmban vitamina të dobishme dhe minerale. Ndërsa sheqeri i bardhë (i rafinuar) është konsideruar si burim i “kalorive boshe”, që do të thotë se nuk ka asnjë përfitim ushqyes nga ngrënia e tij, veç kalorive.

Gjetjet e fundit thonë se konsumimi i mjaltit ndihmon në uljen e kolesterolit, në krahasim me sheqerin.

Për dobitë që sjell mjalti janë të renditura 26 pika, ku përfshihen disa nga dobitë që ajo sjell :

Duke pirë mjaltin e shkrirë në ujë, të gjitha njollat e zorrëve do të zhduken
Ngrënia e rregullt e mjaltit ndihmon në përforcimin e të mbajturit mend si dhe forcon trupin fizikisht.
Nëse mjalti pihet i tretur në ujë të ngrohtë, ndihmon kundër diarresë.
Nëse mjalti pihet i tretur në ujë të ftohtë, ndihmon kundër kapsllëkut.
Me përdorimin e mjaltit, pastrohet gjaku dhe lehtësohet qarkullimi i tij nëpër trup.
Mjalti është ilaçi i vetëm për shërimin e të rrahurës së shpejtë të zemrës (tahikardia).
Mjalti krijon lehtësim të organizmit, ndërsa sheqeri e rëndon atë.
Mjalti që pihet i nxehtë, për 7 minuta përzihet me gjakun, ndërsa i ftohtë për 20 minuta.
Kur hahet mjalti, lukthi punon në rregull dhe nuk nevojiten pluhura dhe ilaçe për ta ndihmuar përpunimin.
Mjalti largon dhembjet në sy, duke e fërguar me gisht të pastër syrin.
Për anemikët, mjalti është bombë gjaku.
Për dhembjet e eshtrave, ngrënia e mjaltit është ilaç i padiskutueshëm.
Të sëmuret nga verdhëza, në qoftë se në mëngjes dhe në mbrëmje hane mjaltë, për 15-20 ditë ajo do të shërohet.
Mjalti largon ngërçin e nervave.
Mjalti ndihmon në rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve.
Personave që janë nervozë, si dhe atyre që s’kanë gjumë, mjalti ju ndihmon për t’u qetësuar.
Ai i cili ha mjaltë, nuk mund të ketë kapsllëk dhe as që mund t’i krijohen hemorroidet.
Nëse mjalti tretet në qumësht të ngrohte, zhduken skrajat e zorrëve.
Nëse mjaltin e lyeni mbi material të nxehur dhe atë e veni mbi qafë ose në gjoks, dhembjet e fytit menjëherë largohen. Kjo bëhet kur kemi ndezje të krajnikëve dhe angine.
Nëse sasi e caktuar e mjaltit përzihet me vishnje dhe shpërlahet fyti disa herë në dite, era e keqe nga goja menjëherë do të largohet.
Mjalti përdoret për shërimin e sëmundjes ‘stalni aigan’, plagës së qelbur. Plagën e atillë duhet menjëherë ta lyeni me mjaltë, ndërsa të sëmurit duhet dhënë që të hajë 10-15 herë. Shpejt do të vërehet përmirësimi.
Mjalti ndërpret dhimbjet e stomakut.
Plagët e zorrëve dhe të lukthit, mjalti shumë shpejtë i shëron. Gjate një jave duhet ngrënë deri ne 4 kg mjaltë. Nëse shkojmë me këtë ritëm për tri javë, nga i thati i stomakut nuk do të ngelet asnjë shenjë.
Nëse dhimbjet e shpinës dhe shpatullave, vendet ku ndjehet dhembja, i lyejmë me mjaltë e mbi të vëmë biber pluhur, të shtypur, dhembja menjëherë largohet.
Pickimi e bletës është ilaç kundër reumës. Kohë pas kohe duhet lejuar që bleta t’i kafshojë vendet e prekura nga dhembjet reumatike.
Fëmijët të cilët urinojnë në shtrat, duhet të hanë mjaltë dhe kjo sëmundje do t’ju ndërpritet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test