Banane, mjaltë dhe spinaq për mëngjes - Bota Sot
Banane, mjaltë dhe spinaq për mëngjes

Ushqime

E mërkurë, 24 tetor 2018

Banane, mjaltë dhe spinaq për mëngjes

Më: 5 tetor 2018 Në ora: 08:36
Foto ilustrim

Jeni të lodhur, të djerësitur dhe doni të ushqeheni sa më shpejt?

Përgatisni një pije të shpejtë me banane, spinaq dhe mjaltë. E pasur me elektrolite, proteina dhe karbohidrate për të rifituar energji.

Kjo përzierje është perfekte dhe ka një shije fantastike.

Përbërësit:

1 filxhan spinaq
1 banane
1 lugë gjelle gjalp bajame
2 lugë gjelle kos
1 lugë çaji mjalt
1/2 filxhan me ujë koksi

Përbërësit i vendosni në blender dhe i përzini deri sa të fitohet masë e njëtrajtshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test