Përfitimet shëndetësore nga vezët e ziera - Bota Sot
Përfitimet shëndetësore nga vezët e ziera

Ushqime

Përfitimet shëndetësore nga vezët e ziera

Më: 25 tetor 2018 Në ora: 08:18
Vezët e ziera

Veza përmban një sasi të madhe të substancave ushqyese themelore për shëndetin tonë- e bardha dhe e verdha e vezës përmbajnë sasi të madhe proteinash.

Ju sjellim disa të mira për organizimin tuaj nga konsumimi i vezëve të ziera:

Përmirëson përqendrimin,

Nëse fëmijët fillojnë ta konsumojnë atë, mësimi i tyre mund të përmirësohet,

Veza është e mbushur me 14 ushqyes themelorë, 5 gramë yndyrë dhe 70 kalori,

Proteina që përmban veza mund t’ju ndihmojë të bini në peshë,

Veza i jep energji trurit dhe mbron sytë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...