Ja pse duhet të hani luleshtrydhe - Bota Sot
Ja pse duhet të hani luleshtrydhe

Ushqime

Ja pse duhet të hani luleshtrydhe

Më: 26 tetor 2018 Në ora: 23:18
Ilustrim

Frutat njihen për benefitet në shëndet, por jo vetëm. Së fundmi janë veçuar disa prej tyre për efektet pozitive në lëkurë, ndër to edhe luleshtrydhja. Përveçse janë të shijshme dhe shumë të shëndetshme duhet të kuptoni që pak luleshtrydhe mund të bëjë mrekulli në fytyrën tuaj.

Me luleshtrydhen mund të:

Zbardhni fytyrën dhe të zhdukni shenjat e akneve.

Mund të largoni edhe trajtoni aknet.

Aplikoni ekstraktin e luleshtrydhes në fytyrë çdo mbrëmje dhe do të shikoni mrekulli në mëngjes.

Krijoni ‘scrab’ me luleshtrydhe për të pastruar qelizat e vdekura.

Qumësht dhe luleshtrydhe është miksimi i duhur për të qetësuar fytyrën. Aplikojeni këtë maskë në mëngjes

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...