Arra ndihmon në uljen e diabetit - Bota Sot
Arra ndihmon në uljen e diabetit

Ushqime

E premte, 16 nëntor 2018

Arra ndihmon në uljen e diabetit

Më: 28 tetor 2018 Në ora: 08:37
Arra

Arra është një ndër frutat më të shëndetshme për shëndetin e njeriut.

Kjo u bë e ditur pas një studimi ku u zbuluan dobitë e saj.

Më poshtë mund të shihni disa nga arsyet pse duhet të konsumojmë arra çdo ditë:

Arrat janë të rëndësishme për dietën, konsumoni ato sepse mund të sjellin përfitime të habitshme shëndetësore.

Arra redukton madhësinë e belit për më shumë se 1.27 centimetra.

Ajo ndihmon edhe në zvogëlimin e diabetit dhe parandalimin e kancerit.

Arra forcon kockat, lëkurën dhe thonjtë.

Përdorimi i tyre mbush trupin me plotë energji.

Ato janë të njohura edhe për stabilizimin e stresit duke zvogëluar ndjenjën e presionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test