Dy ushqime për lëkurë të pastër - Bota Sot
Dy ushqime për lëkurë të pastër

Ushqime

E shtunë, 17 nëntor 2018

Dy ushqime për lëkurë të pastër

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 08:19
Vezët janë një burim i shkëlqyer i vitaminës A që ndihmon në riparimin e lëkurës.

Lëkurë e pastër dhe plot jetë është diçka që të gjithë e duan, por nganjëherë nuk është edhe aq e lehtë për ta pasur.

Veç gjenetikës, është stili i jetesës, dieta ushqimore dhe produktet kozmetike ato që ndikojnë në cilësinë e lëkurës.

Ju sjellim më poshtë dy ushqime që ndikojnë pozitivisht për lëkurën tuaj:

Veza

Ngrënia e vezëve ose aplikimi i një maske veze në fytyrën tuaj është shumë e shëndetshme për lëkurën.

Vezët janë një burim i shkëlqyer i vitaminës A që ndihmon në riparimin e lëkurës.

Karrota

Nëse doni që lëkura juaj të thithë rrezet e diellit më shpejtë dhe të nxihet në mënyrë uniforme provoni maskën me karrota dhe vaj ulliri. Karrota është e pasur në vitaminë A, e cila ndihmon në riparimin e lëkurës dhe eleminimin e rrudhave të reja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test