Sushi shton peshën - Bota Sot
Sushi shton peshën

Ushqime

Sushi shton peshën

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 06:03
Ilustrim

Viteve të fundit edhe shqiptarët kanë filluar të hanë sushi.

Sushi njihet si një ushqim fotozhenik, pasiqë shumica e njerëzve që e hanë e postojnë neper rrjetet sociale.

Përveç se është ushqim i shijshëm është edhe i shëndetshëm. Kështu besojmë për shkak të përmbajtjes së tij pasi baza është peshk.

Ka shumë lloje të sushi-t, por për disa prej tyre dietologët thonë se janë gati njësoj si patatet e skuqura për sa i përket vlerave ushqimore.

Sushi nuk përbën problem nëse konsumohet rralle, por nëse hani shpesh dhe në sasi të mëdha, mos u habsni nëse shtoni disa kile.

Opsionet më të shëndetshme të sushi-t janë ato që kanë përbërje të avokados, karkalecave, perimeve apo oriz të zi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test