Jeni me grip? Mos i konsumoni këto produkte ushqimore! - Bota Sot
Jeni me grip? Mos i konsumoni këto produkte ushqimore!

Ushqime

Jeni me grip? Mos i konsumoni këto produkte ushqimore!

Më: 30 nëntor 2018 Në ora: 12:43
Foto ilustrim

Gripi është një prej viruseve më të përhapura që prek njerëzit, sidomos në stinën e dimrit.

Në një situatë të tillë edhe oreksi ndërpritet dhe secili përpiqet që të gjejë diçka të veçantë për të konsumuar. Por, ka disa produkte për të cilat mjekët sugjerojnë që të mos përdoren gjatë gripit.

Më poshtë keni listën e tyre.

Kafeja

Lëngu i portokallit

Ëmbëlsira

Pijet e gazuara

Patatina

Alkooli

Qumështi

Hamburgerët

Ushqime pikante

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test