Vlorë, në radhë për pasaportat - Bota Sot
Vlorë, në radhë për pasaportat

Vlora

Vlorë, në radhë për pasaportat

Më: 16 janar 2019 Në ora: 20:16
Radhë për pasaportat

Për të aplikuar për kartën e re të identitetit në qytetin e Vlorës, qytetarët rrinë në radhë për orë të tëra, por shpesh edhe disa ditë rresht për të.

Qëndrimi për një kohë të gjatë në këto mjedise shoqërohet shpesh dhe me tensione mes aplikantëve.

Në radhë ka dhe të moshuar e të sëmurë.

Nga 5 kompjutera që duhet të ishin në punë,vetëm 3 të tillë janë vënë në funksion nga operatorët në Vlorë. Qytetarët kërkojnë shtimin e tyre në një kohë që çdo ditë në këto zyra aplikojnë rreth 350-400 persona dhe fluksi llogaritet të vijë duke u shtuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...