Shkarkon 15 ushtarakë për grabitjen në Pashaliman, kërkohet dhe shkarkimi i komandantit të Forcave Detare - Bota Sot
Shkarkon 15 ushtarakë për grabitjen në Pashaliman, kërkohet dhe shkarkimi i komandantit të Forcave Detare

Vlora

Shkarkon 15 ushtarakë për grabitjen në Pashaliman, kërkohet dhe shkarkimi i komandantit të Forcave Detare

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 11:29
Foto Ilustrim

Pas përfundimit të hetimit adminsitrativ lidhur me vjedhjen në bazën ushtarake Pashaliman në Vlorë disa ditë më parë, ministria e Mbrojtjes shkarkoi 15 ushtarakë.

Ndërkohë që i është propozuar presidentit Ilir Meta shkarkimi i Gjeneral Major Ylber Dogjani me detyrë komandant i Forcave Detare.

Shkarkimi i Dogjanit është kompetencë e presidentit Ilir Meta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...