Moti i keq trazon detin, vonohet trageti i linjës Brindisi-Vlorë - Bota Sot
Moti i keq trazon detin, vonohet trageti i linjës Brindisi-Vlorë

Vlora

Moti i keq trazon detin, vonohet trageti i linjës Brindisi-Vlorë

Më: 6 shkurt 2019 Në ora: 10:00
Foto ilustrim

Moti i përkeqësuar në det ka shkaktuar këtë të mërkurë vonesën e tragetit Brindisi-Vlorë.Deti me dallgë 6-7 ballë ka bërë që trageti të niset rreth 4 orë me vonesë nga Brindisi për në drejtim të Vlorës.

Trageti duhej të mbërrinte në portin e qytetit bregdetar në orën 07:30, por tani pritet rreth orës 10:30-11:00. Burime nga kapiteneria shprehen për Report Tv se moti nuk është aq problematik dhe kësisoj trageti pritet të ankorohet në kalatë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...