Zjarr në Orikum, flakët rrezikojnë banesa dhe lokale - Bota Sot
Zjarr në Orikum, flakët rrezikojnë banesa dhe lokale

Vlora

Zjarr në Orikum, flakët rrezikojnë banesa dhe lokale

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 10:42
Ilustrim

Një sipërfaqe e konsiderueshme me shkurre e kallamishte është përfshirë nga fjalët në Orikum të Vlorës, ndërsa zjarri që vijon të përhapet me shpejtësi rrezikon edhe disa banesa dhe lokale aty pranë.

Shkaqet e zjarrit mbeten ende të paqarta, ndërkohë që vijojnë të përhapen me shpejtësi të favorizuara edhe nga era që ka përfshirë bregdetin.

Për zjarrin janë njoftuar edhe shërbimet zjarrfikëse, por që sipas raportimeve ende nuk kanë mbërritur të zonë për të vënë nën kontroll flakët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...