Prishja e kontratës për parkimet, bashkia Vlorë në Arbitrazh - Bota Sot
Prishja e kontratës për parkimet, bashkia Vlorë në Arbitrazh

Vlora

Prishja e kontratës për parkimet, bashkia Vlorë në Arbitrazh

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 22:52
Pamje nga vendi i ngjarjes

Bashkia e Vlorës është paditur në Arbitrazh për prishjen e njëanshme të kontratës së dhënies me koncesion të parkimeve.

Kjo çështje është diskutuar në mbledhjen e Këshillit bashkiak. Pas debateve, këshilltarët e djathtë janë larguar nga takimi.

"Mbledhje të tilla pa praninë e medias, pa praninë e kryetarit të bashkisë Vlorë mendojmë që janë mbledhje të sajuara, të qëllimshme për të hequr nga vëmendja e publikut dhe fshehur interesat e bashkisë Vlorë lidhur me çështjen në fjalë".

Burimet sqarojnë se grupi negociator i nënshkrimit të kontratës në bashki është kallëzuar dhe në prokurori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...