Tregti pa kushte. Ankesa nga tregtarët në dy tregje në Vlorë - Bota Sot
Tregti pa kushte. Ankesa nga tregtarët në dy tregje në Vlorë

Vlora

Tregti pa kushte. Ankesa nga tregtarët në dy tregje në Vlorë

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 12:26
Ilustrim

Në dy tregje të qytetit të Vlorës produktet tregtohen në kushte jo normale.

Tregtarët thonë se sa herë afrojnë zgjedhjet vendore u bëhen shumë premtime, por situata nuk ndryshon.

Kjo ndodh si në tregun e lagjes “24 Maji”, ashtu dhe tek ai në qendër të Vlorës.

Janë më shumë se 200 familje vlonjate që sigurojnë produktet bazë të tryezës te këto dy tregje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...