Bulevard të ri për Vlorën, 8 milionë euro për projektin - Bota Sot
Bulevard të ri për Vlorën, 8 milionë euro për projektin

Vlora

Bulevard të ri për Vlorën, 8 milionë euro për projektin

Më: 3 prill 2019 Në ora: 15:14
Foto

Bulevardi i Vlorës apo siç njihet ndryshe rruga Vlorë-Skelë do të marrë një pamje të re. Të paktën 8 milionë euro po të investohen për rikonceptimin e tij.

Punimet të cilat kanë nisur prej një viti sipas afatit zyrtar duhet të përfundojnë në fillim të sezonit turistik.

Ky segment rrugor prej 1.7 km nga rrethi i Skelës deri të Xhamia në qendër të Vlorës është konceptuar nga të dy krahët me trotuarë me gjerësi 50 m, dhe për shtrimin e trotuarve janë përdorur gurë nga trevat e rrethit të Vlorës.

Ndërkohë që ka nisur mbjellja e pemëve të llojit rrap. Në projekt janë parashikuar të mbillen gjithsej 650 peme dekorative.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...