Përkeqësohet moti, tragetet nisen me vonesë në Vlorë - Bota Sot
Përkeqësohet moti, tragetet nisen me vonesë në Vlorë

Vlora

Përkeqësohet moti, tragetet nisen me vonesë në Vlorë

Më: 5 prill 2019 Në ora: 09:47
Ilustrim

Moti i përkeqësuar që ka përfshirë rajonin e Vlorës ka sjellë edhe vonesa në trafikun detar.

Trageti i linjës Brindisi-Vlorë pritet të jetë në portin shqiptar me 6 orë vonesë, për shkak të detit me dallgë dhe erës së fortë.

Furia e detit është 7 ballë, ndërsa shpejtësia e erës deri në 15 m/s. Situata pritet të jetë e tillë përgjatë të gjithë ditës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...