Unaza e Vlorës shtrohet pas 20 vitesh - Bota Sot
Unaza e Vlorës shtrohet pas 20 vitesh

Vlora

Unaza e Vlorës shtrohet pas 20 vitesh

Më: 5 prill 2019 Në ora: 15:50
Unaza Vlorë

E njohur si një ndër segmentet rrugore më problematike në Vlorë, rruga “Ramize Gjebrea” apo “Unaza” e qytetit po rregullohet për herë të parë në 20 vite.

Rruga ishte kthyer në shqetësim për banorët dhe tregtarët.

Projekti parashikon mbjelljen e 450 pemëve dhe vendosjen e 150 ndriçuesve. Në anë të aksit prej 5 km po shtrohen 8.000 metra katrorë trotuar, e gjithçka pritet të përfundojë në prag të sezonit turistik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...