Bomba me telekomandë në Vlorë, Orest Zhupa: Nuk kam asnjë konflikt - Bota Sot
Bomba me telekomandë në Vlorë, Orest Zhupa: Nuk kam asnjë konflikt

Vlora

Bomba me telekomandë në Vlorë, Orest Zhupa: Nuk kam asnjë konflikt

Më: 9 prill 2019 Në ora: 11:05
Foto

Policia dhe grupi hetimor ka marrë në pyetje Orest Zhupën, pronarin e zyrës së përkthimit, ku ditën e djeshme u gjet një sasi eksplozivi. Burime nga grupi hetimor bëjnë të ditur se ai ka mohuar të ketë konflikt me ndonjë person.

Orest Zhupa:  S'kam patur asnjë konflikt, nuk e di nëse lënda ka qenë për mua apo për  tjetër person pasi atje ka një serë zyrash. Nuk e di nëse ka qenë një lajmërim për mua pasi unë s'kam konflikte me asnjë njeri.

Gjatë marrjes në pyetje Orest Zhupa është shfaqur i qetë, ndërsa  i ka mëshuar me se shumti faktit se nuk ka qene ai apo nëna e tij Eleni Zhupa objektivi.

Ai tha se makina e tij rri vazhdimisht e parkuar përpara punës.  Rreth dinamikës së ngjarjes  Zhupa tha se zyra e përkthimeve ishte e mbyllur për shkak të pushimit të drekës.

Gjithçka ka deklaruar Zhupa në Polici nuk e ndihmon hetimin, por policia pas demontimit ka sekuestruar bombën me telekomandë me shpresën e gjetjes se gjurmëve të gishtave nga ekzaminimi daktilografik.

Pamjet e sigurisë të ambienteve përreth janë një tjetër mënyrë rindërtimi e skenës së krimit, me shpresë se kanë fokusuar autorin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...