Ndërtimi i bypass-it të Vlorës, gurët bien mbi shtëpi - Bota Sot
Ndërtimi i bypass-it të Vlorës, gurët bien mbi shtëpi

Vlora

Ndërtimi i bypass-it të Vlorës, gurët bien mbi shtëpi

Më: 11 prill 2019 Në ora: 15:36
Foto

Një masiv gurësh ka rrezikuar banesat dhe jetët e banorëve në zonën e Ujit të Ftohtë të Vlorës.

Banorët ndihen të frikësuar pasi, sipas tyre, çdo herë shkëputen nga mali masive shkëmbinjsh duke rrezikuar banesat dhe jetët e këtyre banorëve.

Arif Balilaj tregon momentet kur shkëmbi erdhi nga lart duke shkatërruar banesën e tij, por dhe bashkëshorten e cila ndodhej në shtëpi momentin kur masivi i shkëmbit u përplas në murin e shtëpisë.

Një tjetër banor, Zoto Resulaj u shpreh se pjesa e banesave lart ku ndodhen afer bypass-it janë më shumë të rrezikuara. Ai tregon dhe momentin kur dy masive gurësh të mëdhenj po vinin nga lart.

Prej disa kohësh kanë rinisur punimet për “bypass”-in e Vlorës, një rrugë e cila do të kaloje në kodrat mbi qytetin e Vlorës. Por, punimet që po kryhen në Malin e Shashicës kanë sjellë probleme për banesat dhe qytetarët që jetojnë në kodrat e Ujit të Ftohtë, pasi pakujdesia e punonjësve te cilët hapin rrugën me fadroma ka bërë që masivë gurësh të shkëputen nga faqja e malit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...