Forca Detare shpëton 2 peshkatarë në Vlorë - Bota Sot
Forca Detare shpëton 2 peshkatarë në Vlorë

Vlora

Forca Detare shpëton 2 peshkatarë në Vlorë

Më: 21 prill 2019 Në ora: 10:10
Vlorë

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit.

2 peshkatarët kërkuan ndihmë dhe u gjetën 8.8 milje larg Kepit të Gjuhëzës, nga anija e gatshme në ishullin e Sazanit. 2 peshkatarët G.L dhe A.H dhe mjeti lundrues “Syri 2366”, u rimorkiuan pa probleme në Triport.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...