Sekuestrohen 48 kg kanabis dhe 97 fidanë, dy të arrestuar në Vlorë - Bota Sot
Sekuestrohen 48 kg kanabis dhe 97 fidanë, dy të arrestuar në Vlorë

Vlora

Sekuestrohen 48 kg kanabis dhe 97 fidanë, dy të arrestuar në Vlorë

Më: 28 prill 2019 Në ora: 10:10
Vlorë

Një sasi prej 48 kg kanabis dhe 97 fidanë të mbjellë në kubikë, gati për kultivim, janë sekuestruar nga policia në qytetin e Vlorës, ndërsa dy shtetas janë arrestuar në vazhdën e operacionit të koduar “Prita”.

Operacioni policor është zhvilluar në lagjen “24 Maji” të qytetit bregdetar, ndërsa sasia e drogës është gjetur në një banesë.

Në pranga kanë rënë 36-vjeçari Z.I. dhe 30-vjeçari E.B., të dyshuar si autorët përgjegjës për veprimtarinë e paligjshme, ndërsa janë sekuestruar gjithashtu dy automjete, aparatë celularësh, një peshore elektronike dhe sende të tjera.

Image

Dy të arrestuarit do të procedohet tashmë nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të qytetit të Vlorës për veprat penale “prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” dhe “kultivim të bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...