Stuhia e erës e merr përpara! Trageti Vlorë- Brindisi pëplaset në port - Bota Sot
Stuhia e erës e merr përpara! Trageti Vlorë- Brindisi pëplaset në port

Vlora

Stuhia e erës e merr përpara! Trageti Vlorë- Brindisi pëplaset në port

Më: 12 maj 2019 Në ora: 18:49
Vlorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë, ku si shkak i motit të keq, një traget i linjës Brindisi- Vlorë është përplasur.

Trageti ka goditur kalatën e portit. Anija ishte e ankoruar në port, por për shkak të studihës së erës, tragedi është marrë përpara dhe ka goditur kalatën.

Deri më tani nuk ka detaje nëse janë plagosur persona. Autoritetet kanë shkuar në vendngjarje dhe po hetojmë për rastin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...