Në Vlorë shërbimi urban është i degraduar - Bota Sot
Në Vlorë shërbimi urban është i degraduar

Vlora

Në Vlorë shërbimi urban është i degraduar

Më: 22 maj 2019 Në ora: 22:00
Foto

Ne udhëtuam edhe drejt qytetit të Vlorës për të sjellë një panoramë të transportit publik. Në brendësi të qytetit që pret mijëra turist në vit, shikon këto stacione autobuzësh.

Këtu jemi në parkun e autobuzëve në Vlorë. Që nga një janari i këtij viti Bashkia e Vlorës, vendosi që të pezulloj këtë shërbim për shkak të humbjeve që shkojnë në 440 milionë lekë.

Megjithatë, mes kushteve të mjerueshme dhe teknologjisë, Vlora ka bërë përparim. Këtu sheh autobusë të amortizuar dhe stacione të shkatërruar, por njëkohësisht ka edhe tabela elektronike për oraret e mbërritjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...