Turizmi në Vlorë; Të huajt frenohen prej protestave - Bota Sot
Turizmi në Vlorë; Të huajt frenohen prej protestave

Vlora

Turizmi në Vlorë; Të huajt frenohen prej protestave

Më: 25 maj 2019 Në ora: 15:13
Foto

Çdo ditë Vlora vizitohet nga qindra turiste, vendas dhe të huaj. Këtë fundjavë rreth 150 turistë kanë mbërritur nga Lituania dhe Gjermania.

Pas Vlorës destinacioni i tyre është gadishulli i Karaburunit dhe Ishulli i Sazanit.

Kreu i operatorëve turistik për jugun e vendit Vasil Bedinaj thotë se situata politike me protesta që ka përfshirë vendin ka ndikuar në uljen e numrit të turistëve, ose anulimin e rezervimeve.

Vlora këtë vit është përgatitur për të pritur një fluks turistësh, kjo edhe nga rezervimet e shumta që bënë të huajt një vit më parë, duke e renditur Vlorën si një nga qytetet më të vizitueshme në vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...