Mezini: Vëmendja tek qytetarët dhe shtimi i vendeve të punës - Bota Sot
Mezini: Vëmendja tek qytetarët dhe shtimi i vendeve të punës

Vlora

Mezini: Vëmendja tek qytetarët dhe shtimi i vendeve të punës

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 13:32
Pamje nga takimi

Kandidatja e partisë Bindja Demokratike për Bashkinë e Vlorës, Valbona Mezini është shprehur se vëmendja e saj do të jetë tek qytetarët dhe shtimi i numrit të vendeve të punës.

Gjatë takimit për çeljen e fushatës së Bindjes Demokratike për zgjedhjet lokale për bashkinë e Vlorës dhe atë të Selenicës, Mezini theksoi se, “Do ua kthejmë Vlorën qytetarëve, duke ua hequr nga kthetrat matrapazëve politik që nuk kanë qëllim mirëqenien e qytetit, alternativa jonë është zero abuzim me interesin publik dhe çlirim i ekonomisë së bizneseve duke gjeneruar vende pune”.

“Alternativa e Bindjes për qytetarët do të ketë qytetarin vlonjat të parin.
Qytetari dhe interesi publik do të jetë prioritet i prioriteteve. Do t’ua kthejmë Vlorën qytetarëve duke ua hequr nga kthetrat matrapazëve politik që nuk kanë qëllim mirëqenien e qytetit.Alternativa jonë është zero abuzim me interesin publik dhe çlirimi i ekonomisë së bizneseve duke gjeneruar vende pune”, u shpreh Mezini.

Të pranishëm në takim kanë qenë nismëtarë, simpatizantë dhe kandidatët përkatës për dy bashkitë, Valbona Mezini dhe Amarildo Hodaj si dhe kandidatët për listën e Këshillit Bashkiak në mandatin e ardhshëm.

Bindja Demokratike në zgjedhjet e 30 qershorit konkurron në 46 këshilla bashkiakë si dhe në 26 bashki në të gjithë vendin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...