Pas Elbasanit, FNSH zbarkon dhe në Vlorë - Bota Sot
Pas Elbasanit, FNSH zbarkon dhe në Vlorë

Vlora

Pas Elbasanit, FNSH zbarkon dhe në Vlorë

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 11:39
FNSH zbarkon në Vlorë

Policia e Vlorës dhe FNSH ka ndërmarrë një aksion të përbashkët mëngjesin e sotëm. Gazetari i RTV Ora Edi Ruçi informon se  janë kryer kontrolle në brendësi të qytetit të Vlorës por edhe në njësitë administrative të qytetit, kryesisht në fshatrat e Lumit të Vlorës të cilat çdo vitë kanë qenë problematikë sa i takon kultivimit të kanabisit.

Ky është aksioni i parë që merret që prej fillimit të qershorit, ndërsa një ditë më parë  Forcat Speciale dhe RENEA mësynë Elbasanin duke kryer një sërë arrestimesh mes tyre dhe Florec Capja. Operacioni u kodua "Krasta" dhe është në kuadër të operacionit të madh  "Forca e Ligjit"

Burimet të cilat u referohet gazetari i RTV Ora informojnë se aksione të tilla pritet të jenë edhe në vijim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...