Plagosja e trefishtë në lokal, humb jetën njëri prej tyre - Bota Sot
Plagosja e trefishtë në lokal, humb jetën njëri prej tyre

Vlora

Plagosja e trefishtë në lokal, humb jetën njëri prej tyre

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 08:16
Vlorë

Nuk i’u ka mbijetuar dot plagëve të marra, njëri nga tre të plagosurit e pasdites së të dielës në Plazhit të Vjetër në Vlorë.

Mësohet se Arben Beqiraj rreth 50 vjeç, pronari i lokalit ku ndodhi ngjarja, ka ndërruar jetë në spital, në orët e para të mëngjesit të së hënës.

Ndërkohë krahas tij, në spitalin e Vlorës ndodhen të plagosur Ergest Beqiraj, djali i viktimës dhe nipi i tij Nesim Hodaj.

Dy të dyshuarit me ngjarjen janë identifikuar si E.Xh., dhe Sh.L., të cilët pas konfliktit u larguan në drejtim të zonës së Pyllit të Sodës.

Fillimisht të dyshuarit dhe të plagosurit janë konfliktuar me fjalë dhe fizikisht, ndërsa më tej të shpallurit në kërkim kanë shkuar drejt makinave të parkuara jashtë lokalit, kanë marrë një automatik kallashnikov dhe një pistoletë, duke hapur zjarr.

Ngjarja në fjalë terrorizoi pushuesit e pranishëm, të cilët u larguan nxitimthi.

Aktualisht policia vijon punën për kapjen e të dyshuarve si dhe për zbardhjen e dinamikës së ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...