Në Vlorë bëhet plazh edhe në vjeshtë, më shumë e preferojnë… të moshuarit - Bota Sot
Në Vlorë bëhet plazh edhe në vjeshtë, më shumë e preferojnë… të moshuarit

Vlora

Në Vlorë bëhet plazh edhe në vjeshtë, më shumë e preferojnë… të moshuarit

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 15:20
Vlorë

Plazhi në Vlorë vazhdon edhe në muajin shtator, i cili parapëlqehet më shumë nga mosha e tretë.

Pushues nga Maqedonia dhe Ukraina shprehen se në këtë periudhë koha është e mirë dhe nuk ka shumë njerëz në plazh.

Tani në shtator koha është e mirë dhe nuk ka shumë njerëz në plazh”, shprehet Liljana, pushues nga Maqedonia e Veriut.

“Kam ardhur këtu që në qershor. Edhe  shtatorin do ta kaloj në Vlorë”, shprehet një tjetër.

Turistë nga Maqedonia e veriut apo Ukraina  që i gjen këto ditë në bregdetin e Vlorës, sipas operatorëve turistike, nuk do të jenë të fundit.

Për  menaxherët e hoteleve, risi këtë vit është ardhja në numër të konsiderueshëm i turistëve grekë gjatë këtij sezoni, ndryshe nga vite e tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...