Vlorë, 300 familje në Babicë pa ujë të pijshëm - Bota Sot
Vlorë, 300 familje në Babicë pa ujë të pijshëm

Vlora

Vlorë, 300 familje në Babicë pa ujë të pijshëm

Më: 25 shtator 2019 Në ora: 18:25
Pamje nga vendi i ngjarjes

Babica e Vlorës prej vitesh vuan mungesën  e furnizimit me ujë të pijshëm.

Janë rreth 300 familje që po përballen me këtë gjendje. Në banesat e tyre uji mbërrin vetëm 60 minuta në ditë. Banorët detyrohen që ta blejnë ujin si dhe ti drejtohen lumit. 

Sipas tyre, situata me problematike është në stinën e verës.

Banorët shpresojnë që bashkia të marrë masa në mënyrë që situata të zgjidhet sa më shpejt.

Fshati Babicë ndodhet vetëm 3 kam larg Vlorës, ku banorët i drejtohen për çdo dite qytetit për punë, arsimim  dhe për ujë të pijshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...