U mbyt në Karaburun, gjendet trupi i pajetë i peshkatarit - Bota Sot
U mbyt në Karaburun, gjendet trupi i pajetë i peshkatarit

Vlora

U mbyt në Karaburun, gjendet trupi i pajetë i peshkatarit

Më: 26 shtator 2019 Në ora: 09:35
Foto

Është gjetur trupi i pajetë i peshkatarit Mehmet Aliraj, rreth moshës 60-vjeçare, i cili doli në orën 9 të paradites së djeshme në vendin e quajtur Raguza e Parë në gadishullin e Karaburunit për të gjuajtur peshk me pushkë sportive dhe nuk doli më nga uji.

Ishin Polumbarët e Forcës Detare ata që bënë të mundur gjetjen e viktimës.

I ndjeri, i veshur me kostumin e zhytjes u gjet në thellësinë 5 metra nga polumbarët.

Roja Bregdetare e Forcës Detare, e mbështetur edhe nga Policia Kufitare për disa orë u angazhuan në operacionin e kërkimit nga deti dhe toka në Gjirin e Dukatit, për peshkatarin e zhdukur dje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...