Vlorë, shkrumbohet Range Rover-i i Kryetarit të Bashkisë

Vlora

Vlorë, shkrumbohet Range Rover-i i Kryetarit të Bashkisë

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 07:51
Ilustrim

Makina e Kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli është përshirë nga flakët. Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 04:26 e mëngjesit, në lagjen “Lef Sallata” Vlorë pranë zyrave të punës.

Automjeti tip Range Rover e cila përdorej nga Kryetari i Bashkisë Vlorë ka qenë e parkuar pranë pallatiti ku kryebashkiaku banon.

Si pasojë e djegies së automjetit Range Rover është djegur edhe një automjet tip Ford që ishte parkuar në afërsi . Automjeti tip Ford është e shtetasit me iniciale B.A.

Nga flakët, të dy automjetet janë dëmtuar plotësisht.

Policia ka ngritur një grup hetimor me qëllim kryerjen e hetimeve të mëtejshme në lidhje me përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat